Местото каде го споделуваме нашето професионално знаење, нашите искуства и предизвиците на секојдневната работа.

Блог


Среќна Нова 2017 Година

08.01.2017Постирано во Општо од Админ


Алфа Велд ви посакува среќни Новогодишни и Божиќни празници!

Нова веб страна на Алфа Велд

23.08.2011Постирано во Општо од Админ

Sample ImageПред вас се наоѓа новата веб страна на Алфа Велд, изработена во HTML5 и CSS3 технологија. Се надеваме дека направивме една сеопфатна презентација на нашата понуда, ве запознавме малку подобро со тоа кои сме ние. На овој блог ќе бидат повремено објавувани новости, овозможувајќи ви секогаш да останете во тек со најновите случувања на полето на заварување. Доколку ви се допаѓа веб страницата, слободно пратете ни порака.


Ребрендинг концепт

23.08.2011Постирано во Општо од Админ

Нашето ново лого Нашето ново лого, направено во склоп на целосниот деловен ребрендинг кој беше направен минативе недели. Покрај логото, кое содржи и модерен нов фонт, редизајнирани се и сите елементи кои се користат внатре и надвор од компанијата, како фактури, меморандуми, сервисни листи, итн. Кликнете на сликата за да го видите логото во поголема верзија.

Категории
Пријатели
Социјални мрежи